Kedden a piac mintegy bepótolta a hétfői - sőt az emelkedés mértékéből ítélve akár a pénteki, külföldön általában szintén szünnapnak számító - nap során elmaradt vásárlásokat. Az index 367 ponttal emelkedett, a forgalom hajszállal meghaladta a 16 milliárd forintot.
A tőzsdei tudósításoknak szinte közhelyévé válik, hogy a növekedés motorja az OTP. Nem volt ez másképp tegnap sem, a bankrészvény közel 6,5 milliárdos forgalom mellett minden eddigi rekordot megdöntve a 4400 forintos árhatárt is átlépte egy időre. A napot végül e szint alatt, 4379 forinton fejezte be. Nem panaszkodhattak a többi blue chip tulajdonosai sem. A Mol a nap második felében jött igazán lendületbe, árfolyama az úgyszintén rekordot jelentő 7930 forintra - egyben napi maximumára - emelkedett. Hasonlóan jól szerepelt a Matáv is, az ára 960 forinton állt meg a kereskedés végén.
Egyedül a gyógyszergyári részvényeket kezelik továbbra is mostohán a befektetők. A Richter árfolyama egyáltalán nem változott, az Egisé pedig még csökkent is valamelyest, ami ilyen hosszhangulatban eléggé feltűnő, bár a gyógyszerárak befagyasztása miatt többé-kevésbé érthető.
A kisebb részvények piacán már nem mutatkozott ekkora hossz, bár jó néhány papírt azért elért az optimista hangulat. A legfeltűnőbb ezek közül a NABI közel 10 százalékos áremelkedése volt, amely majd 60 milliós forgalom mellett következett be. Folytatta, sőt még rá is erősített korábbi szárnyalására az econet 130 forintig tartó emelkedésével, ami azonban már alig haladta meg a 3 százalékot. Erősödtek az áramszolgáltatók, különösen a Dédász (5 százalék) és a Titász (6 százalék), kisebb mértékben az Édász, az Émász és még valamelyest a Démász is. Érdekes módon az erősödésből egyedül a legmagasabb osztalékot fizető Elmű maradt ki.
Javult a megítélése a Fotexnek és a vezető bankpapír két kisebb társának, az FHB-nek és az IEB-nek is.
