A bankközi devizapiacon kedden délután 249,50 forint körül jegyezték az eurót, körülbelül másfél forinttal magasabban, mint pénteken. Napközben ennél valamivel drágább is volt az európai pénz, de 249 forint közelében is kereskedtek vele. Az itthoni hivatalos kereskedés zárása után, öt körül ismét 249 forinthoz közelített az árfolyam a Bloomberg rendszere szerint. Fizetőeszközünk gyengülését sokan a terrorveszéllyel hozták összefüggésbe, amelynek első konkrét jeleiről tegnap számoltak be a híradások. A dollárt 209 forinton jegyezték, körülbelül 4 forinttal drágult a múlt hét utolsó munkanapjához képest.
Az állampapírpiacon sem volt jó a hangulat, a másodpiaci referenciahozamok minden futamidőre erőteljesen emelkedtek. A legrövidebb, 3 hónapos futamidőnél ez 23 bázispontot, majdnem negyed százalékpontot tett ki, de a többinél is 15-20 bázispontra rúgott. Ennek ellenére a legrövidebb mutatók is változatlanul jóval alacsonyabbak, mint a 12 százalékos jegybanki alapkamat.
A külföldiek kezében levő, forintban kibocsátott állampapírok állománya a múlt héten történelmi rekordot döntött. Március 31-én egyszer már kissé túllépte a 2400 milliárd forintot, majd április 7-én 2430 milliárd forintra emelkedett. A következő napi, eddig a legfrissebb adat pedig 2419 milliárd forint volt.
A bankközi forintpiacon az overnight-kamatok délután 11,80-12,10 százalékon jártak, 60-70 bázisponttal alacsonyabban a péntekinél.
