Április 15. és május 13. között lehet majd jegyezni a K&H-csoport két új garantált alapja, a K&H Fix Plusz 5 és a K&H Dollár Fix befektetési jegyeit. A bank közleménye szerint a forintalapú Fix Plusz 5 futamideje három és fél év lesz, elődeihez hasonlóan minimális hozamot fog fizetni. Ezt később, a jegyzés első napján teszik majd közzé, annyit azonban megelőlegeztek, hogy az inflációt várhatóan meghaladja majd.
A nemzetközi részvényindexektől függő hozamprémium maximuma 70 százalék lesz. Ez számításaink szerint évi 16,4 százalékot jelent a három és fél évre. A kialakult gyakorlat szerint később teszik közzé azt is, hogy a külföldi részvényindexek növekedésének hány százalékát kapják meg a befektetők. (Ettől a részesedési aránytól, no meg a tőzsdék teljesítményétől függ, hogy a maximumérték és a minimumhozam között hol lesz a végleges szám.) A jegyzési időszak alatt diszkontárat alkalmaznak, évi 8 százalékos kamattartalommal.
A K&H Dollár Fix az első dollárban kibocsátott garantált alap a piacon – és a maga nemében első lesz várhatóan a tőzsdén is –, egyébként a márciusban indult K&H Euró Fixhez nagyon hasonlít. A kétéves futamidő lejártával vagy fix dollárhozamot kapnak utána a befektetők, vagy – ha a forint gyengülne – egy meghatározott árfolyamon forintban történik a kifizetés. (Emiatt végső soron a hasonló alapoknak a magas devizakamat ellenére sincs sok értelmük, mert ha a forint nagyon erősen gyengülne a dollárhoz képest, abból a fix átváltási ár miatt már nem részesednek. Ha meg a forint erős marad, a magas kamatkülönbözet miatt nem érdemes devizában takarékoskodni.) A fix kamatot itt is később teszik közzé, de céloztak rá, hogy az – az Euró Fixhez hasonlóan – évi 4 százalék körül várható.
Azok az ügyfelek, akik bizonyos határ felett jegyeznek, olimpiai utazást nyerhetnek. Az idén ez már legalább a harmadik eset, amikor a rossz időket élő alappiacon nyereményutazásokkal próbálnak ügyfeleket toborozni.
