BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tartalékol a Mátrai Erőmű

2004. április 6. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A megfogyatkozott otc-piac egyik legjobb osztalékfizetőjének számító Mátrai Erőmű idén az utóbbi két évben megszokottnál valamivel kisebb, de így is tisztes, csaknem 19 százalékos osztalékot fizet.
A német RWE-csoport tulajdonában álló erőmű tavaly 49,9 milliárd forintos árbevételből (ez a 2002-esnél 5 százalékkal több) 7 milliárd 46 millió forintos eredményt ért el. (A cégnél az adózás előtti és utáni eredmény a beruházási kedvezmény miatt megegyezik.) Az április 20-i közgyűlés elé kerülő igazgatósági javaslat szerint a profitból 6,5 milliárd forintot fizetnek ki osztalék formájában. A Mátrai mindig is híres volt arról, hogy az osztaléka tört szám, ugyanis az RWE kerek összegben határozza meg az össz-osztalékot. 2001-ben 8,8 milliárd forintos nyereségből 8 milliárdot (23,36 százalékot), 2002-ben 5,68 milliárdos eredményből és az eredménytartalékból 7 milliárdot (20,44 százalék) fizettek. A tavalyi eredményből 18,98 százalékos osztalékra futja.
A Mátrai az otc-piacon az utóbbi években rendre valamivel a névérték feletti árfolyamon mozog, a kamatemelés és a csökkenő osztaléktrend nem tett jót az erőműpapír keresletének.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet