BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormányzó pártnak sürgős a Mol-PKN megállapodás

2004. április 6. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Április végéig tető alá akarják hozni a PKN és a Mol összeolvadásáról szóló megállapodást - idézte a Gazeta Wyborcza új hírnek nem nevezhető cikkét több hírügynökség is. A lap a lengyel kincstárügyi miniszterre, Zbigniew Kaniewskire hivatkozott. Ugyanakkor a miniszter nyilatkozatán túl az egyesüléssel kapcsolatban felmerült néhány feltételezés, ami talán rávilágíthat valamelyest a Mol jelenleg folyó lengyelországi egyezkedéseinek hátterére. A Gazeta Wyborcza szerint a jövő hónapban távozó lengyel kormánynak sürgős a megállapodás tető alá hozása még távozása előtt, többek között azért, hogy a PKN jelenlegi menedzsmentjének helyét a jövőben is biztosíthassa az egyesült cégben is. Ugyanakkor a kormányzó pártban felmerült az is, hogy a 27,8 százalékos állami csomag mellé valahogy bevonják a leggazdagabb lengyel, Jan Kulczyk meglevő PKN részesedését (korábbi információk szerint több mint 5 százalékkal rendelkezik a cégben). Mindezt abból a célból, hogy az egyesült cégben erősítsék a lengyel befolyást.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet