BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tőzsdei pontosítás a jegyközleményhez

2004. április 1. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jegyfronton még nem körvonalazódik megoldás, de a nyilatkozatháború folytatódik. Tegnap a Budapesti Értéktőzsde és a Keler Rt. közös közleményben korrigálta az SBB (korábbi nevén BÉB Rt.) nyilatkozatát, amelyben bejelentette, hogy április 30-a után már nem végez tőzsdei elszámolási tevékenységet (NAPI Gazdaság, 2004. április 1., 11. és 12. oldal). A tőzsde és az elszámoláház leszögezi, hogy a BÉB és az SBB nem a kárpótlási jegyek elszámolását, hanem központi őrzését vállalta, a kárpótlási jegyre kötött tőzsdei ügyletek elszámolását - mint minden más tőzsdei ügyletét - a Keler Rt. végzi. Az SBB január 22-én a letéti őrzésre vonatkozó szerződést bontotta fel. A BÉT már ekkor tárgyalni kezdett a szereplőkkel a megoldásról, ezek az egyeztetések pillanatnyilag is folynak.
A NAPI Gazdaság más forrásból úgy értesült, hogy az ÁPV konzekvensen elhárította magától a küszöbön álló jegymizériával kapcsolatos felelősséget (holott 1992 decemberében jogelődje, az ÁVÜ vállalta a tőzsdei bevezetés kapcsán a kibocsátókra háruló kötelezettségek teljesítését), és az üggyel jelenleg a pénzügyi tárca foglalkozik.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet