BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már hét likvid részvény van

2004. április 1. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BÉT közzétette, mely részvények voltak „megfelelő likviditással rendelkezők” a március végén zárult naptári negyedévben. A listán a szokásos öt papíron (OTP, Mol, Matáv, Richter, Egis) kívül most az FHB és a TVK is szerepel. Ez azt jelenti, hogy a negyedév során ezeknek a részvényeknek a napi átlagos tőzsdei forgalma haladta meg a százmillió forintot. A statisztika abból a szempontból lényeges, hogy a tőkepiaci törvény szerint az ilyen tőzsdei részvényekbe a befektetési alapok tőkéjük 15 százalékát is befektethetik, míg az alacsonyabb likviditásúaknál ez az arány csak maximum 10 százalék lehet.
A hazai részvényalapok csekély piaci súlya miatt azonban a likvid körbe kerülés várhatóan egyik papír piacán sem fog jelentős új keresletet generálni. Az utóbbi időben egyébként az IEB és a Pannonplast, máskor Démász és a BorsodChem tudott bekerülni ebbe a körbe, igaz, hamarosan ki is estek.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet