BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drágán keltek el az államkötvények

2004. április 1. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tegnapi államkötvény-aukciók, hogy mindkét sorozatra mintegy kétszeres túljegyzés érkezett, és a kibocsátó eladta az eredetileg tervezett mennyiséget. Mindez az előző napi másodpiaci szintnél magasabb hozamok mellett következett be. A 15 éves kötvények évi 7,44 százalékos átlaghozama 6, a hároméves papírok 9,47 százalékos hozama csak két bázisponttal haladta meg az előző napi referenciaértékeket. Az aukció után azonban a piacon mindegyik referenciahozama emelkedett, 9-15 bázispont közötti mértékben.
A bankközi devizapiacon késő délután 249,40-249,50 forinton jegyezték az eurót, mintegy 50 fillérrel magasabban a szerda délutáni árfolyamnál. Az európai fizetőeszköz kurzusa nap közben jobbára 249-249,50 forint között ingadozott, bár a nap legelején 248,50 körül is megfordult. A dollár újabb negatív rekordok közelében jár, Budapesten is már csak 202 forintot ért a délutáni órákban.
A bankközi forintpiacon az egynapos kamatok több, mint egy százalékponttal, 12 százalék közelébe estek vissza. A hosszabb lejáratok kamata pedig először 10-20 bázisponttal csökkent, majd a pénzügyminiszteri interjú nyilvánosságra kerülése után ismét emelkedett.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet