A Mol valószínűleg egyedül pályázik a Petromra, és nem mással konzorciumban - jelentette ki Áldott Zoltán, a Mol stratégiai igazgatója tegnap Bukarestben tartott sajtótájékoztatóján (Bloomberg). A végleges döntést az ajánlatbeadásról a Mol igazgatósága hozza meg, várhatóan a román kormány által megállapított április 7-i időpontig - nyilatkozta Áldott még mielőtt nyilvánosságra került volna a román gazdasági minisztérium döntése a pályázatok beadási határidejének április 16-ig történő meghosszabbításáról.
A határidő megnyújtását a román minisztérium azzal indokolta, hogy a befektetőknek több időt kell adni kötelező ajánlataik kidolgozására. A Mol számára fontos a Petrom-privatizáció, hiszen a román olajtársaság a térség legnagyobb olaj- és gázkitermelője, s a Mol vele együtt a nagyobb regionális cégekkel szemben is eséllyel versenyezhet - mondta Áldott romániai illetékesekkel való találkozóját követően. A Petrom 93 százalékban állami tulajdonban van, és most a vállalat egyharmadát akarják eladni olyan befektetőnek, amely tulajdoni részarányát tőkeemeléssel 51 százalékra fogja felemelni. A Petrom 57 ezer alkalmazottat foglalkoztat és a helyi olajpiac mintegy 60 százalékát tartja a kezében. A tenderen a Mol mellett - nem kötelező érvényű - ajánlatot az OMV, a Glencore, a Hellenic Petroleum, a Gazprom és az Occidental Petroleum nyújtott be, illetve a PKN, amellyel kapcsolatban korábban még a Mollal való közös ajánlatbeadás lehetőségét is felvetették - ennek azonban ma már kevés a valószínűsége.
