BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lejjebb ment a Kamatozó Kincstárjegy is

2004. március 31. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ÁKK csökkentette a jövő hétfőtől vásárolható újabb Kamatozó Kincstárjegy-sorozat kamatát, az ezen a héten még érvényes évi 11 százalékról évi 10 százalékra. A kifejezetten a lakosságnak szánt, széles hálózatban vásárolható és elsősorban a bankbetétekkel versenyző papírok kamatát március 9-én emelték 11 százalékra, talán nem függetlenül az OTP konkurenciájától, amely 11,1 százalékos kamattal kínálta a Kamatozó Kincstárjegyhez nagyon hasonló lakossági jelzálogleveleit.
Korábban a Kamatozó Kincstárjegy kamata 2003 végétől 10,5 százalék volt, de decemberben a hirtelen erősen meglóduló kamatok ellenére még csak 8,5 és 9 százalékot fizetett. A másik lakossági állampapír, amely egyedüliként létezik kinyomtatott formában és csak a postákon kapható, a Kincstári Takarékjegy december elejétől 9,5, február végétől 10, március 9-től 10,5 százalékos kamatot fizet.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet