BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyolc százalék alatt a szlovákok a Molban

2004. március 30. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nyolc százalékra csökkent a két volt Slovnaft-tulajdonos társaság, a Slovintegra és Slovbena Mol-részesedése az eredeti tíz százalékról. A Mol az idén már háromszor jelentett be sajátrészvény-vásárlást, összesen 1 millió 180 ezer 548 részvényre vonatkozóan. Ezeket, a társaság alaptőkéjének közelítőleg egy százalékát képviselő részvényeket a magyar olajtársaság a tőzsdén vásárolta meg a Slovnaft volt menedzsmentjét tömörítő két vállalkozástól, elővásárlási jogával élve. A szlovák társaságok azonban nem csak a Molnak adtak el részvényeket, ez kiderült már korábban, amikor első bejelentésüket tették befolyásuk megváltozásáról, illetve tegnap, amikor a Mol honlapján közzétette friss tulajdonosi szerkezetét. Ebből kiderül, hogy a volt Slovnaftosok jelenlegi tulajdoni részesedése 8 százalékra csökkent, ami azt jelenti, hogy mára gyakorlatilag összes eladható A-sorozatú részvényüket eladták már, a csomag mintegy felét külső befektetőnek. A 9 millió 826 ezer 817 C-sorozatú részvény cseréje A-sorozatúakká viszont még folyik, ezekre azonban átalakításuk után is vonatkoznak valamilyen - részleteit tekintve nyilvánosságra nem hozott - eladási korlátozások, 2006 márciusáig.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet