BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább csökkent a Slovnaftosok része a Molban

2004. március 29. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol újabb 553 ezer 400 saját részvényt vásárolt meg a Slovintegra Slovbena csoporttól – jelentette be a magyar olajtársaság. A vásárlás tőzsdén történt tegnap, 6400 forintos áron, az ING Bank közreműködésével. A Mol szlovák tulajdonosainak befolyása a korábban meglévő 10 százalékról folyamatosan csökken, ez már a harmadik ilyen bejelentett eladás: összesen 1 millió 180 ezer 548 részvényt adtak el, amelyek mindegyikét a Mol vásárolta meg. A magyar olajtársaság elővásárlási jogával élve vette meg a részvényeket. Vélhetően ennek köszönhető a 6400 forintos, jóval piaci szint alatti kötésár, amivel legalább a Mol-részvényesek jól járnak (már ha a Mol árfolyama tartósan a mostani szinten marad).

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet