A Mol újabb 553 ezer 400 saját részvényt vásárolt meg a Slovintegra Slovbena csoporttól – jelentette be a magyar olajtársaság. A vásárlás tőzsdén történt tegnap, 6400 forintos áron, az ING Bank közreműködésével. A Mol szlovák tulajdonosainak befolyása a korábban meglévő 10 százalékról folyamatosan csökken, ez már a harmadik ilyen bejelentett eladás: összesen 1 millió 180 ezer 548 részvényt adtak el, amelyek mindegyikét a Mol vásárolta meg. A magyar olajtársaság elővásárlási jogával élve vette meg a részvényeket. Vélhetően ennek köszönhető a 6400 forintos, jóval piaci szint alatti kötésár, amivel legalább a Mol-részvényesek jól járnak (már ha a Mol árfolyama tartósan a mostani szinten marad).
