Történetének eddigi legmagasabb értékén, 11 ezer pont felett zárta a hétfői kereskedést a Budapesti Értéktőzsde indexe, ráadásul a lendületes kereskedésnek köszönhetően mindjárt 142 ponttal ugrott az említett határ fölé. A részvénypiac azonnali forgalma megközelítette a 14 milliárd forintot.
Legnagyobb értékben a Mol részvényei cseréltek gazdát a parketten, az olajtársaság 7 milliárdos forgalma egymagában több volt mint az összes többi részvényé együttvéve. Ennek oka a bejelentett sajátrészvény-tranzakció, illetve az egyébként is igen élénk kereslet volt, amely miatt az olajrészvény záróára a BUX-hoz hasonlóan megdöntötte minden eddigi rekordját.
Hasonlóan viselkedett az OTP is. A bank részvényei ugyan alig több mint feleakkora értékben cseréltek gazdát, mint a Moléi, itt azonban nem volt nagy átkötés. Az árfolyam viszont, csakúgy mint a Molé, minden eddiginél magasabban, 3871 forinton fejezte be a kereskedést.
A többi blue chip már nem büszkélkedhetett történelmi rekordokkal. A Richter árfolyama egyáltalán nem változott, miközben az Egis közel egy százalékkal erősödött. Viszonylag jól szerepelt a Matáv, csaknem 1,2 százalékos erősödést követően 936 forinton fejezte be a kereskedést a papír. A nap igazi vesztese az FHB lett, a jelzálogbank részvényei több mint 2 százalékkal estek vissza a korábbi hetekben megszokott, szinte állandó erősödés után.
Hosszú hányattatások után végre örülhettek a Pannonplast-tulajdonosok. Talán nem függetlenül a nemrégiben bejelentett sajátrészvény-vásárlási tervektől, a részvény ára közel 7,5 százalékkal emelkedett. Szárnyalt az econet.hu is, az internetes társaság részvényei közel 5 százalékkal erősödtek – igaz, a papír piacán ez nem számít szokatlanul nagy elmozdulásnak.
