Eredménye negyedét tervezi kifizetni a Richter Gedeon Rt. igazgatósága. A társaság április 28-án tartja éves rendes közgyűlését. A 23 napirend pont ugyan maratoni közgyűlést sejtet, de a Richter részvényesei viszonylag kevés hozzászólással szokták fűszerezni a részvényesi találkozót.
A társaság magyar számvitel szerinti nem konszolidált nyeresége – amelyből osztalékot lehet fizetni – 32,8 milliárd forint, ennek negyede, 8,2 milliárd forint kerülne az igazgatóság javaslata szerint a tulajdonosokhoz. Ez részvényenként 440 forintos osztalékot jelent, éppen egyharmadával többet, mint tavaly.
A 440 forint ugyan nem teszi osztalékrészvénnyé a Richtert (a papír osztalékhozama még a 2 százalékot sem éri el), de jelzi: a társaság vezetése komolyan elkötelezett a hosszú távon kiszámítható osztalékpolitika iránt. A kifizetési ráta a 34,5 milliárdos konszolidált magyar eredmény alapján 22,8 százalék, de ennél magasabb arány a világ nagy originális gyártóira sem jellemző.
