Újabb történelmi csúcson, 10 991 ponton zárt a BUX index a pénteki kereskedés végén. A nap folyamán a mutató a bűvös 11 ezer pontos határ fölött is tartózkodott, sőt délelőtt rövid időre a 11 100 pontot is elérte. A blue chipek közül egyértelműen az OTP és a Richter volt a főszereplő. A forgalom kiugróan magas volt, amiben az erős vételi nyomás mellett néhány átkötés is szerepet játszott.
A legnagyobb forgalmú papír a TVK volt, minden bizonnyal a Mol-leánycég által megvásárolt 8 százalékos TVK-pakettet kötötték át a tőzsdén, így a vegyipari részvény a régi szép időket is megszégyenítő, 7,7 milliárdos forgalmat mondhatott magáénak. A „piaci” forgalmat tekintve az OTP nyújtott kiemelkedő teljesítményt a maga hatmilliárdjával. A bankpapír a nap elején folytatta száguldását, és új, 3900 forintos csúcsra emelkedett. A záróár viszont már 3800 forint alatti lett, vagyis kissé alacsonyabb az előző napinál. Az OTP mellett a Richter is nagy népszerűségnek örvendett, a csúcson csaknem ezerforintos pluszban állt, végül 2,4 százalékos emelkedéssel 23 550 forinton végzett. Nagy volt a kereslet a Mol piacán is, igaz, ennek több mint fele egy nagy kötésben realizálódott – az olajpapír 7150 forintos árfolyama alig változott. Egy nagyobb, több mint tízezer darabos kötés emelte 14 ezer forint fölé a Démász átlagárát. A Matáv 936 forinton is forgott, záróára kis emelkedést tükrözve 925 forint lett.
A kárpótlási jegy alacsony forgalom mellett előbb 967 forintig emelkedett, majd 855 forinton zárt.
