BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét gáláns a Pannon-Váltó

2004. március 25. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az április 26-i közgyűlés előterjesztése szerint az egy évvel korábbi gáláns osztalékfizetéshez hasonló várható az idén is a Pannon-Váltótól. A társaság 87,5 millió forintot, a jegyzett tőkére vetített 5 százalékot készül kiosztani részvényesei között, annak ellenére, hogy adózott eredménye csak 75,5 millió forint (pár millió forinttal több, mint a gyorsjelentésben szereplő előzetes összeg). A fennmaradó rész most is a korábbi évek eredménytartalékából jönne. A cég 2002 után 6 százalékos, részvényenként 60 forintos osztalékot fizetett, még a 2003-asnál is alacsonyabb eredményből. Ha az előterjesztést a közgyűlés elfogadja, a 480–500 forintos tőzsdei árfolyam mellett a papír osztalékhozama meghaladja az évi 10 százalékot.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet