BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nő a Mol és az OTP súlya

2004. március 24. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BÉT vezérigazgatója az index bizottság javaslata alapján döntött az új BUX-kosár összetételéről. A kosárba – ahogy az korábban nyilvánosságra került – az FHB és a Fotex részvényei kerülnek be és onnan a jelenlegi indextagok közül az Antenna, a Rába és a Synergon részvénysorozatai kerülnek ki.
Az új, április 1-jétől életbe lépő BUX-kosárban nagyobb súllyal szerepel majd a Mol és az OTP, csökken viszont a Richter és a Matáv aránya. Kissé veszít súlyából az Egis, bár még mindig az ötödik legnagyobb papír a BUX-ban. A most debütáló FHB súlya pontosan megegyezik a BorsodChemével, vagyis 1,17 százalék. A másik újonc Fotex 0,46 százalékkal szerepel majd az új BUX-kosárban.
A Tőzsde a K tényezőt, valamint az FHB- és a Fotex-részvények bázisárát március 31-én az aznapi adatok alapján határozza meg, és a következő munkanapon hozza nyilvánosságra.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet