BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magasabb benzinárakra számít a Mol

2004. március 24. szerda, 21:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol éves átlagban magasabb benzinárakat valószínűsít az idei évre a tavalyinál. Ez a benzin esetében 225–250, a gázolaj esetében 200–225 forintos árszintet jelent – mondta el Horváth Ferenc, a Mol termék-előállítási és kereskedelmi divíziójának ügyvezető igazgatója a társaság által tartott sajtóbeszélgetésen. A Mol az idén a motorbenzin-fogyasztás 1-2, a gázolajfogyasztás 3 százalékos növekedésére számít Magyarországon.
Horváth Ferenc elmondta, hogy a kőolaj ára a korábban vártnál magasabb szinten stabilizálódott. Ezt a világgazdaság növekedése miatt folyamatosan növekvő kereslet mellett az okozza, hogy az olajkitermeléstől az idén nem várnak a korábbihoz hasonló bővülést. Az OPEC által tavaly hangoztatott 22–28 dolláros olajársáv betartására jelenleg az OPEC sem mutat túl sok hajlandóságot, sőt a termeléscsökkentési törekvésekből inkább egy 27–31 dolláros – nyilvánosan nem deklarált – sáv meglétére lehet következtetni.
Magyarországra vonatkozóan a nemzetközi tendenciák mellett az olajárat igazán meghatározó adótartalmat tekintve a jelenleg ható európai tendencia az, hogy a magyar piacra is jellemző magas szinten stabilizálódnak az árak és egyenlítődnek ki az adók. A finomítói árrés viszonylag magas szintje szintén stabilizálódhat a jelenlegi szinten, ami a Mol eredményére kedvező hatást gyakorolhat.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet