BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyolc brókercég kapott felszólítást

2004. március 23. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A PSZÁF határozatban szólított fel egyszerre nyolc brókercéget a tőkepiaci törvény, ezen belül a befektetési vállalkozások részére előírt, tartós pénzügyi befektetésekre vonatkozó jogszabályi korlátozások betartására. (A cégek: E.I.S. East, Concorde, Buda-Cash, Equilor, Equitas, Erste Befektetési Rt., K&H Equities, Quaestor Értékpapír.) Információink szerint lényegében arról van szó, hogy a törvény előírásai szerint saját számlás értékpapírokat a brókercégek legfeljebb egy évig tarthatnak, ezt a határidőt lépték túl sokan kisebb-nagyobb mennyiség erejéig. Az ügyet valószínűleg a PSZÁF sem tartotta túlságosan súlyosnak, hiszen bírságot egyik cégre sem szabott ki.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet