BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nevet változtatnak az E.ON áramszolgáltatói

2004. március 23. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az április közepére összehívott közgyűlések után rövid idővel várhatóan már új névvel foroghat majd a parketten az E.ON többségi tulajdonában lévő három áramszolgáltató. A Titász, az Édász és a Dédász április 14–15–16-ra meghirdetett közgyűlései mindegyikének napirendi pontjai között szerepel ugyanis olyan alapszabály-módosítás – a többi a Gt.-nek való megfelelés érdekében történő változtatás mellett –, amelynek értelmében az adott áramszolgáltató eddigi neve elé a fő tulajdonosra utaló E.ON előtag kerül. Így a korábbi működési régióra utaló nevek mellett a cégek az unióban már multinacionális fő tulajdonosuk nevét is viselik majd. Persze az egyre kevésbé likvid tőzsdei kereskedésben vélhetőleg még sokáig régi nevükön emlegetik majd őket.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet