Viszonylag alacsony forgalom mellett 146 ponttal emelkedett tegnap a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, miután jelentősen erősödött a Matáv és az OTP. A többi blue chip iránt azonban már kisebb volt az érdeklődés, a Mol és a Richter piaca lényegében pangott. A várakozáson felüli, 70 forintos osztalékot bejelentő Matáv forgalma 2,6 milliárd forint volt, s a nap végén az árfolyam átlépte a bűvös 900 forintot, ami 3 százalékos emelkedést jelent. A kezdeti bizonytalankodás után a kereskedés második felében megindult az OTP is, a bankpapírért 3610 forintot adtak zárásban, két százalékkal többet a hétfőinél. A Mol változatlanul 7070 forinton zárt, a Richter árfolyama pedig kevesebb mint fél százalékkal, 22 350 forintra emelkedett. Tovább drágult az Egis részvénye is, a papírért 9700 forintot kínáltak a kereskedés végén.
Izgalmas napja volt az FHB-nak. Az árfolyam délelőtt zuhanórepülésbe kezdett, és meg sem állt 6900 forintig. Ez az árszint azonban már felkeltette a vevők érdeklődését, olyannyira, hogy innen egyenesen 7700 forintra száguldott föl a részvény. Délután már kiegyensúlyozottabb volt a két oldal, s a papír a hétfőivel megegyező 7450 forinton zárt. Az FHB igen jó likviditást mutatott, 700 milliót meghaladó forgalma alig maradt el a Molétól.
A nap nyertese a Fotex lett, amely 177 forintos hétfői záróáránál 18 forinttal magasabban is forgott, majd 7 százalékos emelkedéssel 189 forinton zárt.
