Az őszi kötvényhozam-emelkedés óta ritkaságszámba menően sikeres nyilvános aukciót rendezett a HVB Jelzálogbank Rt. a múlt héten. Az ötéves 2009/B és a mindössze három hónapos 2004/C jelzálogleveleket egyaránt közel kétszeresen jegyezték túl, és a kibocsátó mindegyiknél eladta az eredetileg felkínált maximális (4, illetve 1,5 milliárd forintos) mennyiséget. Az ötéves papír aukciós átlaghozama évi 10,31 százalék volt, miközben azon a napon az ötéves állampapír-piaci referenciahozamra 9,33 százalékot számolt ki az ÁKK. A három hónapos papírnál 12,69 százalékos hozamot ért el a hét célba érő résztvevő, az aznapi referenciahozam itt 12,18 százalék volt.
Az FHB (Földhitel- és Jelzálogbank Rt.) viszont a Luxemburgban bejegyzett kibocsátási program részeként április 2-án zárt körben fog jelzálogleveleket kibocsátani, legfeljebb 75 millió euró értékben, forintban. Az utóbbi időben megtartott két lakossági jegyzés és egy intézményeknek szóló aukció után az OTP-csoport is folytatja a csak elvileg nyilvános, gyakorlatilag az OTP Banknak szóló jelzáloglevél-kibocsátásait. Ilyen módon nemrég egy 2012-ben lejáró papírból 20, egy 2019-es, a szokásosnál hosszabb futamidejű sorozatból pedig 25 milliárd forintnyi kelt el, feltehetőleg most is bankcsoporton belül.
