BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Molnak tőkeemelés kellene a PKN-ügylethez

2004. március 22. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A PKN-ügylethez a Molnak valószínűleg tőkét kellene emelnie, ha az megvalósul – derült ki Hernádi Zsolt Mol elnök-vezérigazgató pénteken a Reutersnek adott interjújából (NAPI Gazdaság, 2004. március 22., 7. oldal). Az ügylet ugyanis 10-15 százalékos kereszttulajdonlással jönne létre, ehhez pedig szükség lenne a tőkeemelésre. Hernádi a Mol sajátrészvény-csomagjáról nem beszélt, az azonban nyilvánvalóan kevés lenne egy ilyen üzlethez, ráadásul 10 százalékon felül a jogszabályi korlát miatt elvben – bár kis fantáziával ezt a korlátot is meg lehet kerülni – nem is növelhető. A PKN-ügylet megvalósulásának esélye jelentősen csökkent az elmúlt időszakban. Ez jól kikövetkeztethető a lengyelországi személyi változásokról és a lengyel olajipar esetleges egyesítéséről szóló hírekből, amelyek a volt gdanski finomító (ma Lotos-csoport) és a PKN Orlen egyesítéséről röppentek fel.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet