A PKN-ügylethez a Molnak valószínűleg tőkét kellene emelnie, ha az megvalósul – derült ki Hernádi Zsolt Mol elnök-vezérigazgató pénteken a Reutersnek adott interjújából (NAPI Gazdaság, 2004. március 22., 7. oldal). Az ügylet ugyanis 10-15 százalékos kereszttulajdonlással jönne létre, ehhez pedig szükség lenne a tőkeemelésre. Hernádi a Mol sajátrészvény-csomagjáról nem beszélt, az azonban nyilvánvalóan kevés lenne egy ilyen üzlethez, ráadásul 10 százalékon felül a jogszabályi korlát miatt elvben – bár kis fantáziával ezt a korlátot is meg lehet kerülni – nem is növelhető. A PKN-ügylet megvalósulásának esélye jelentősen csökkent az elmúlt időszakban. Ez jól kikövetkeztethető a lengyelországi személyi változásokról és a lengyel olajipar esetleges egyesítéséről szóló hírekből, amelyek a volt gdanski finomító (ma Lotos-csoport) és a PKN Orlen egyesítéséről röppentek fel.
