A Tigáz Rt. igazgatósága pénteken jóváhagyta a 2003-as évről szóló beszámolót és 245 forintos osztalék fizetését javasolja a közgyűlésnek. A cég tavaly 22 százalékkal növelte árbevételét és 15 százalékkal több gázt értékesített, mint 2002-ben. A tavaly nyári akvizíció hatására (a Moltól 17 milliárd forint készpénzért és 3,6 miliárdos hitelátvállalással vett három kisebb regionális gázszolgáltatót) a nyereségnövekedés ugyan elmaradt a fogyasztás növekedésétől, de így is megközelíti a 8,4 százalékot.
A Tigáz adó előtt 6,5, adózás után mintegy 6 milliárd forint eredményt ért el tavaly. Ennek csaknem 70 százalékát fizeti ki a fő tulajdonos Italgaz, a döntéssel alighanem egyet fog érteni a másik nagytulajdonos, az operatív ügyektől gondosan távol tartott RWE is. A 245 forintos osztalék 5 forinttal magasabb, mint a tavalyi, ugyanakkor a Tigáz OTC-piaci árfolyamához képest igen jónak mondható (a szórványos üzletek állítólag 140-150 százalék körül köttetnek).
