BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Osztalékot javasol a BIF-igazgatóság

2004. március 21. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Százforintos osztalék fizetését javasolja a Budapesti Ingatlan Rt. (BIF) igazgatósága az április 26-ára - a hagyományoknak megfelelően a fenyőharaszti kastélyszállóba - összehívott rendes közgyűlésnek. A társaság tavalyi éve a korábbiaknál kevésbé fényesre sikerült, a konszolidált eredmény a 2002-es 531 millió helyett csak 267 millió forint volt. A javasolt osztalék 258 millió forint, tehát az eredmény alig 3 százaléka marad a cégben.
A BIF 2000 óta az idén fizetendővel együtt összesen több mint 2 milliárd forint osztalékkal örvendeztette meg tulajdonosait, akik között a hazai tőkepiac több prominens személyisége is megtalálható. Az ÁPV 1997-es jegycsereakciójával nyilvánossá váló cég meghatározó tulajdonosa Ungár András it-elnök, aki egyes hírek szerint az operatív irányítástól való visszavonulását fontolgatja.
A jó, de nem egyenletes osztalékfizető hírében álló BIF részvénye a tőzsdén gyér forgalom mellett az utóbbi években alig lépett ki a 2300-2800 forint közötti sávból. Az osztalékhoz képest viszonylag magas árfolyamot a cég tetemes ingatlanvagyona, illetve egy reménybeli fejlesztés, az óbudai Harsánylejtőre tervezett lakópark magyarázza.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet