A hét elején még maszszívan gyengülő forint pénteken már majdnem ugyanoda tért vissza, ahol egy héttel korábban volt. Délutánra az euró árfolyama a bankközi devizapiacon 253,30 forint környékére esett, ami körülbelül egy forinttal alacsonyabb, mint a csütörtök délutáni pozíció. Az erősödés napon belül eléggé egyenletes volt, az sem okozott különösebb megrázkódtatást, hogy a jegybankelnök nyilatkozatában távolról sem biztatott közeli kamatcsökkentéssel. Bár ez azt is jelenti, hogy a kamatkülönbözetre játszva még sokáig érdemes lesz a külföldieknek forintot vásárolniuk, így nem biztos, hogy a forinterősödés ellen kellene hogy hasson. A dollár újabb két forinttal, 205 forint környékére esett.
A másodlagos állampapírpiacon megfordult a napok óta tartó lassú hozamemelkedési trend, ezúttal 7-14 bázisponttal csökkentek a referenciahozamok. Ezen belül inkább a közepes, 1-5 éves futamidőknél volt nagyobb az esés. A külföldiek kezében lévő állampapírok állománya pár tízmilliárd forinttal eltávolodott az eddigi rekordot jelentő, nemrég elért szintektől, legutóbb 2338 milliárd forintra rúgott.
A bankközi forintpiacon az egynapos kamatokat mintha odaszögezték volna a 12,5 százalékos jegybanki alapkamathoz. Ezúttal a hosszabb lejáratokon sem volt érdemi változás. A hétfői jegybanktanácsi üléstől - különösen a jegybankelnök nyilatkozata után - most már végképp nem vár senki változást.
