BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Buda-Cashnek adja át ügyfeleit a Királybróker

2004. március 21. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Királybróker Rt. a cég tulajdonosa, a Baumag Rt. döntése alapján beszünteti tevékenységét - mondta el lapunk kérdésére Fónad Csaba vezérigazgató. Az ügyfeleket állományátruházási szerződéssel a Buda-Cash veszi át és ugyanide igazol az üzletkötők egy része is. (A többi bróker más cégeknél helyezkedett el.)
Amint a vezérigazgató elmondta, a Baumag két hónapja határozta el, hogy kivonul az értékpapírpiacról, s ezzel párhuzamosan megkezdte az állományátruházás előkészítését. Az átruházásra pénteken érkezett meg az engedély, és még múlt hét végén le is bonyolították azt - tette hozzá. A királybrókeres ügyfelek így mától már a Buda-Cashnél kereskedhetnek.
A PSZÁF pénteken közzétett határozatában felszólította a brókercéget, hogy rendezze tőkehelyzetét, amire a szavatolótőke tekintetében azonnali, míg a saját tőke vonatkozásában június 30-i határidőt szabott. Az értéktőzsde a PSZÁF határozatára tekintettel pénteken fel is függesztette a Királybróker kereskedési jogát az azonnali és a származékos piacon.
Az intézkedések megtételére azonban minden bizonnyal nem lesz szükség, mivel okafogyottá válnak: mint Fónad elmondta, kérték befektetési szolgáltatói engedélyük visszavonását, amire reményeik szerint két-három héten belül megkapják a jóváhagyást. A vezérigazgató hangsúlyozta, hogy az ügyfelek átadása zökkenőmentesen megy végbe. Így az Eastbrokers-Buda-Cash összeolvadás után egy újabb brókercég távozik problémamentesen a konszolidálódó magyar értékpapírpiacról.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet