A Királybróker Rt. a cég tulajdonosa, a Baumag Rt. döntése alapján beszünteti tevékenységét - mondta el lapunk kérdésére Fónad Csaba vezérigazgató. Az ügyfeleket állományátruházási szerződéssel a Buda-Cash veszi át és ugyanide igazol az üzletkötők egy része is. (A többi bróker más cégeknél helyezkedett el.)
Amint a vezérigazgató elmondta, a Baumag két hónapja határozta el, hogy kivonul az értékpapírpiacról, s ezzel párhuzamosan megkezdte az állományátruházás előkészítését. Az átruházásra pénteken érkezett meg az engedély, és még múlt hét végén le is bonyolították azt - tette hozzá. A királybrókeres ügyfelek így mától már a Buda-Cashnél kereskedhetnek.
A PSZÁF pénteken közzétett határozatában felszólította a brókercéget, hogy rendezze tőkehelyzetét, amire a szavatolótőke tekintetében azonnali, míg a saját tőke vonatkozásában június 30-i határidőt szabott. Az értéktőzsde a PSZÁF határozatára tekintettel pénteken fel is függesztette a Királybróker kereskedési jogát az azonnali és a származékos piacon.
Az intézkedések megtételére azonban minden bizonnyal nem lesz szükség, mivel okafogyottá válnak: mint Fónad elmondta, kérték befektetési szolgáltatói engedélyük visszavonását, amire reményeik szerint két-három héten belül megkapják a jóváhagyást. A vezérigazgató hangsúlyozta, hogy az ügyfelek átadása zökkenőmentesen megy végbe. Így az Eastbrokers-Buda-Cash összeolvadás után egy újabb brókercég távozik problémamentesen a konszolidálódó magyar értékpapírpiacról.
