BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zuhanó gyógyszerpapírok

2004. március 18. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe - bár a nap folyamán a pozitív tartományban is járt - alig több, mint 14 pontos csökkenéssel zárta a tegnapi napot. A BUX csökkenését alapvetően a továbbra is harcban álló gyógyszergyárak részvényeinek árfolyamesése okozta. A Richter árfolyama viszonylag nagy, közel 3 milliárd forintos forgalom mellett 2,5 az Egisé pedig több mint 5 százalékot esett.
Azért tegnap is volt jó néhány emelkedő árfolyamú részvény. A Mol befektetői történelmi záróárrekordnak örülhettek 7230 forinttal, ami mellé több mint 5,1 milliárd forintos forgalom társult. Pozitív szereplő volt megint az FHB is, amely zárásra elérte a 7700 forintos új rekordját, forgalma ugyanakkor csökkent az előző naphoz képest. Az OTP záróárfolyama gyakorlatilag nem változott.
Eközben a kisebb társaságok piaca sem szűkölködött eseményekben. Az előző napok szárnyalását hirtelen zuhanásra váltotta az econet.hu, ára több mint 7 százalékkal, 91 forintra korrigált. Búslakodhattak a Graphisoft részvényesei is részvényük 3 százalékot meghaladó árfolyamesése miatt, a Fotexnél pedig újra 200 forint alá került a záróárfolyam. Erőteljesen visszaesett a Rába is.
Az áramszolgáltatók piacán az előző nap nyilvánosságra került osztalékjavaslatok okoztak eltérő mozgást. A várhatóan nem fizető Émász több mint 5 százalékos esést szenvedett el, a rekordkifizetést kilátásba helyező Elmű ennél mérsékeltebben, közel 3 százalékkal drágult. Figyelemre méltó volt emellett az új hírrel nem szolgáló Démász újabb 2 százalékos drágulása is.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet