BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Richter nem emel, bár tehetné

2004. március 18. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Richter Gedeon Rt. önmérsékletet gyakorolva nem kívánja emelni az OEP által nem támogatott készítményei árát, annak ellenére, hogy erre - mivel szabadáras termékek - van törvényes lehetősége - írja a társaság közleménye. A Richter hazai gyógyszereladásainak mintegy 17-18 százaléka tartozik a nem támogatotti körbe, ezek jelentős hányada fogamzásgátló szer. A gyógyszerek ára elvileg negyedévente változna, az áremeléshez nincs szükség hatósági engedélyre, az új árakat a gyógyszerészkamara a termelő értesítése alapján hirdeti ki.
A kormányzat és a gyártók közötti árhuzavonában még nincs eredmény, megfigyelők az ártörvény előírásaira hivatkozva kétségesnek látják, hogy a kormány a nem támogatott körben is árcsökkentést rendeljen el. Ugyanakkor az is érthető, hogy a Richter ilyen helyzetben nem kívánja egy esetleges áremeléssel tovább élezni a felek közötti viszonyt, és - saját érdekében is - nem akarja növelni a fogyasztók terheit.
A befektetők eközben egyre szkeptikusabbak, a részvény tegnap már csak 21 800 forintot ért, csaknem ötezerrel kevesebbet, mint a legutóbbi árkonfliktus kirobbanása előtt. Ennek fényében érdekes az a hír, amit a Figyelő szellőztetett meg, hogy az ÁPV Rt.-nél már folyik a Richter-pakett privatizációs tanácsadójának kiválasztása és néhány héten belül megszülethet a döntés is erről. Az állami Richter-pakett tegnapi záróáron már csak 101,2 milliárd forintot ért, 21 milliárddal kevesebbet, mint két hete.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet