BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Látványosan felfelé

2004. március 17. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt napok negatív hangulata után tegnap látványos pozitív korrekció zajlott a BÉT részvénypiacán. A BUX a kereskedés félidejében még csak 90 pontot emelkedett, innen azonban - főleg az OTP vezetésével - intenzív száguldás kezdődött. Zárásra az index 10 638 ponton állt, ami 2,18 százalékos erősödésnek felel meg. A forgalom megint magas volt, 14,5 milliárd forintot tett ki.
A vezető részvények közül a Matáv árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben. Záróára 3,5 százalékkal, 873 forintra nőtt. Nem panaszkodhattak az OTP részvényesei sem, a bankpapír csaknem egymillió darabos forgalom mellett szinte percek alatt emelkedett a 3550-es szintről 3650 forintra. A határtalan optimizmust - amely a 3688 forintos napi maximumhoz is elvezetett - ezúttal valószínűleg egy Citigroup-elemzés táplálta.
A Mol hatalmas, ötmilliárdot meghaladó forgalom mellett 7150 forintra drágult. A gyógyszerpapírok közül csak az eddig nagyobbat eső Richter esetében következett be - szolidnak mondható - korrekció, az Egis kismértékben tovább gyengült. A már az ötödik blue chipként emlegetett FHB ezúttal 3,5 százalékkal erősödve 7500 forint felett zárt, ez újabb rekord.
Jelentős - többnyire pozitív - ármozgások jellemezték a kisebb kapitalizációjú papírokat is. A nap nyertesei egyes áramszolgáltatók lettek: a Dédász 8, az Émász 5,5, a Titász 6 százalékkal erősödött. Remekelt a Graphisoft, a szoftverpapír 7 százalék feletti emelkedéssel 1575 forinton zárt. Nagy forgalom mellett 1620 forintra drágult a Pannonplast, 7 százalékos erősödés után újra 200 forint felett forgott a Fotex. A nap vesztese két tipikus spekulánspapír, az econet.hu és a Phylaxia lett.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet