BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem díjazták a befektetők a vitát

2004. március 16. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pénteki fordulat rövid életűnek bizonyult, tegnapra újra esésbe fordult a Budapesti Értéktőzsde indexe, folytatva az egy hete már jóval ötszáz pont feletti csökkenést hozó negatív trendet. A forgalom ugyanakkor maradt az utóbbi időben megszokott magas értéken, közel 19 milliárd forintnyi részvény cserélt gazdát.
A nap főszereplői kétségkívül a gyógyszergyári papírok voltak. A befektetők nem nagyon örülhettek az állammal való konfrontációnak, mind a Richter, mind az Egis 3 százalékot meghaladó esést produkált. Mindez a Richter esetében ráadásul kiemelkedően magas, 8,5 milliárd forintot meghaladó forgalom mellett következett be, ami még a parkett egyik blue chipjétől is szokatlan teljesítmény. Az Egis 400 milliót közelítő forgalma már nem ennyire kiemelkedő, de az eladók itt is erőteljesen nyomták a piacot.
A gyógyszergyári hírek mellett szinte alig keltett feltűnést az utóbbi időben egyre többször a parkett motorjának szerepét játszó Mol kereskedése, pedig az olajtársaság részvényeinek piaca meglehetősen eseménydús volt. A pénteki szárnyalás után először az általános bizonytalanság mutatkozott erősebbnek és az árfolyam visszacsúszott a 7 ezer forintos szint alá. A nap végére azonban kiderült, hogy mégis a vevők vannak többségben és az árfolyam végül kevéssel a pénteki zárószint felett állt meg, ami – egy egyébként 130 pontos indexcsökkenést hozó napon – szép teljesítmény.
A Matáv már kevésbé tudta magát kivonni az általános rossz hangulat alól, a részvény 843 forintra esett vissza, ami közel 2 százalékos csökkenést jelent. Ennél jóval erősebbnek mutatkozott az OTP piaca, a bankpapír csak fél százalékkal gyengült. Tovább folytatta viszont lassan meghökkentő mértékű szárnyalását az FHB, amelynek ára tegnapra újabb 8 százalékkal emelkedve 7245 forinton fejezte be a napot. Forgalma is megközelítette az 1,3 milliárd forintot, amivel akár a tőzsde blue chipjei közé is bekerülhet.
Folytatódott a péntek óta felfüggesztési határ környékén növekvő econet.hu drágulása is, a részvény rég nem látott magasságba emelkedett és a vételi szándék ezen a szinten is meglehetősen erősnek mutatkozott.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet