BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egymilliárd felett az OTP Fantázia

2004. március 16. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A múlt hét végéig tartó, háromhetes jegyzési időszak során az OTP Fantázia névre keresztelt, zárt végű, garantált alap befektetési jegyeiből 1,072 milliárd forintnyit vásároltak az ügyfelek – tudtuk meg az OTP Alapkezelő illetékesétől. A konstrukciónak minimális hozama nincsen – talán ez is hozzájárulhatott a viszonylag alacsony részvételhez –, maximális hozamát a napokban állapítják majd meg, várhatóan a korábban vállalt sáv felső szélének környékén. Az alap hozama ugyanis nemzetközi részvényindexek átlagos emelkedésétől függ, annak 90–110 százaléka közötti érték lehet. Ezt a paramétert a hozamot biztosító származékos ügyletek aktuális árfolyamainak függvényében fogják meghatározni (NAPI Gazdaság, 2004. február 23., 7. oldal).
Az alapnak házon belül is jelentős konkurenciája volt, a bankcsoport második lakossági jelzáloglevele, az OJB 2005/II. évi 11,1 százalékos kamat mellett 5,417 milliárd forint értékben kelt el. Ez viszonylag alacsony összeg ahhoz képest, hogy az első, február első két hetében 11,5 százalékos kamattal árult 2005/I-ből még 15,1 milliárd forintnyit vásároltak meg. Ahhoz képest viszont biztosan nem rossz, hogy a jelzálogbankok az utóbbi időben inkább zárt körben vagy külföldről tudtak tőkéhez jutni.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet