A BorsodChem érdeklődik a lengyel állam tulajdonában lévő Zachem SA vegyi üzem iránt – értesült a Puls Biznesu című gazdasági napilap Henryk Nierebinskitől, a társaság elnökétől. A cikk szerint – amelyet a Bloomberg ismertetett – a magyar társaság jelenleg a Zachem értékelésének elkészültére, valamint az eladással kapcsolatos megbeszélésekre szóló meghívóra vár. Nierebinski elmondása szerint már folytattak megbeszéléseket a BorsodChemmel a lehetséges szinergiákról, ám további részleteket nem árult el.
A BorsodChem már korábban is rebesgetett lengyel akvizíciós terveket, ám az akkori célpont nem volt eladósorban. A BC akvizíciós listáján egyébként további három cég, illetve célpont szerepel. Az Unipetrol-vállalatcsoport részét képező Spolana vegyi gyár átvilágítása után várhatóan március végéig kell ajánlatokat beadni. A privatizációról a BC tavaly decemberi közgyűlésén elhangzott, hogy a cseh állam vállalja a felelősséget a múltban keletkezett környezeti károkért, vagyis a cég értékének meghatározásakor ezt az – egyébként Közép-Európában gyakori – tényezőt nem kell figyelembe venni. A romániai Oltchimnél, amely a társaság másik felvásárlási célpontja, a privatizációs ügynökség 32–38 millió dollárban határozta meg a korábban keletkezett környezeti károk helyreállításának összegét. A BC – mint Kovács F. László vezérigazgató elmondta – szívesen vásárolna úgynevezett rendszerházat is, amely már a magas hozzáadott értékű közbenső termékeket kínálja a felhasználóknak.
