BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csányi egyedül is elég erősnek érzi az OTP-t

2004. március 11. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A függetlenségét Közép-Európában jószerével egyedül sikeresen őrző OTP Bankról és a bankot tíz éve vezető Csányi Sándorról írt nagyobb cikket tegnap a Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). Csányi Sándor a vezető német gazdasági napilapnak kijelentette: „egyedül is elég erősek vagyunk és az elkövetkező öt évben biztosan azok is maradunk”. A lap az OTP tavalyi számait idézi a kijelentés alátámasztására, a német olvasók megtudhatják, hogy az OTP 134,1 milliárd eurós mérlegfőösszege 25 százalékos részesedést jelent a magyar pénzintézeti szektorból. A tavalyi 55 százalékos hitelezés- és 40 százalékos profitnövekedés, illetve a 26 százalékos ROE mutató láttán a lap megjegyzi, hogy ilyen számokról a nyugat-európai bankok csak álmodhatnak. Csányi is büszkén említi, hogy a bank részvénye dollárban számolva 18-szor annyit ér, mint az 1995-ös tőzsdei bevezetés idején. A lap Csányi profilját megrajzolva megemlíti, hogy „azt beszélik”, különféle alapokon keresztül az OTP részvényeinek legalább húsz százalékát ellenőrzi és Magyarország egyik leggazdagabb és legbefolyásosabb emberének számít, aki nem tart az EU-tagság jelentette kihívásoktól. A FAZ szerint az OTP a Basel II új pénzügyi szabályaira is felkészült és a bank a következő években is két számjegyű nyereségnövekedés produkálhat.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet