BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mol-jegyzés: 130 részvény jutott

A március eleji kibocsátásnál 130, legjobb esetben 131 részvény jutott annak a négy és fél ezer Mol-jegyzőnek, akik halasztott fizetéssel igényeltek részvényt. Ők a tegnapi tőzsdei árral és a részvények októberig való megtartásával mintegy 65 ezer forintos, egyelőre nem realizált nyereséggel számolhatnak jegyzésenként.

2004. március 10. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A túljegyzés ugyan nem volt nagy, mégis legföljebb 130, szerencsés esetben 131 részvényhez juthattak azok a magyar magánszemélyek, akik az ÁPV Rt. által felkínált 492 ezer Mol-részvényből halasztott fizetéssel jegyeztek március első három napján. Összesen 871 576 részvényre érkezett be 5135 érvényes jegyzés, ebből azonban csupán 660 034 darabot jegyeztek a kedvezmény igénybevételével. A kedvezménnyel jegyzők – összesen 4503-an – részvényenként csupán 2500 forintot fizettek be, míg a fennmaradó négyezer forintos vételárrész kifizetését október 1-jéig halaszthatják. A teljes árat fizető jegyzők, akik között a magánszemélyek mellett már belföldi – intézményi befektetőnek nem minősülő – gazdálkodó szervezetek is lehettek, a halasztott fizetéses jegyzők allokációs elsőbbsége miatt nem juthattak részvényhez.
A sikeres jegyzés lezárásaként az ÁPV Rt. közleménye értelmében mától a befektetők értékpapírszámláira már odakerült a részvény, illetve visszautalják a meg nem kapott részvényekért fizetett pénzt. A 2500 forint befizetésével jegyzett részvények azonban a teljes vételár kifizetéséig óvadékban maradnak.
A jegyzési eredmények nem lehetnek különösebben meglepőek a befektetők számára, hiszen a jegyzési időszak alatt jól látható volt, hogy a 150 jegyzési hely szinte mindegyikén van érdeklődés a Mol-papírok iránt. Ugyanakkor, mivel hosszabb sorok nem alakultak ki, és a jegyzést a lehető legrövidebb idő alatt lezárták, az is érthető, hogy a maximálisan 200 darabra leadható jegyzések végül nem aprózódtak el teljesen. A Mol tőzsdei áralakulása alapján egyelőre örülhetnek azok, akik részvényhez jutottak. A papírok a jegyzés lezárása óta ugyan jóval magasabban is forogtak a parketten, de a tegnapi 6970 forintos záróárral számolva is részvényenként közel 500 forintos árfolyamnyereségük van, amihez októberig további közel 300 forintos kamatnyereség társulhat. Ez így együtt egy 130 darabos jegyzés esetén meghaladja a 65 ezer forintot, persze már amennyiben októberig megtartja valaki a részvényeit, és ez alatt az árfolyam is legalább szinten marad.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet