Az APEH legújabb hírlevelében részletesen beszámol a befektetési adóhitel visszafizetésére vonatkozó szabályokról. Az már korábban ismertté vált, hogy a befektetési adóhitelt 2007. április 20-ig vissza kell fizetni. Ha a hitelfelvevő 2006. június 30. előtt visszafizeti adóhitelét vagy annak egy részét, akkor kedvezményre jogosult. Minél hamarabb fizet, annál nagyobbra. A 2005. július 1. és 2006. június 30. közötti törlesztés esetén a befizetett összeg 5,26 százalékát, de legfeljebb a fennálló adóhitel 5 százalékát engedi el az adóhivatal. 2004. október 31. és 2005. június 30. közötti visszafizetés esetén a kedvezmény a befizetett összeg 25 százaléka, de legfeljebb a fennálló hitel 20 százaléka lehet. Ugyanekkora kedvezményt vehet igénybe az is, aki 2004. október 31. előtt fizeti vissza tartozását, ám a 2003-as év után (a március 22-ig benyújtandó adóbevallásban) igénybe vett adóhitelt. A legmagasabb, a teljes adóhitel legfeljebb 45 százalékára – illetve a befizetett összeg 81,82 százalékára – rúgó kedvezményt csak az veheti igénybe, aki úgy törleszti idén október 31-ig adóhitelét, hogy március 20-ig benyújtott adóbevallásában már nem érvényesített adókedvezményt befektetési adóhitel címén (akkor sem, ha befektetésállománya nőtt és ez alapján erre lehetősége lett volna).
A visszafizetéssel egyébként mindenképpen érdemes megvárni június 30-át, addig ugyanis az APEH minden érintettet értesít arról, hogy mennyi a fennálló adóhitele, s megadja azt a külön számlaszámot, amelyre a befizetést teljesíteni kell. A 45 százalékos kedvezményre csak az jogosult, aki tehát nem érvényesített 2003-ra adóhitelt, nincs az adóhatóságnál nyilvántartott végrehajtható köztartozása és a megfelelő számlára teljesíti a befizetést.
Amennyiben nem egyben törlesztenénk a teljes fennálló tartozást, akkor is érvényesíthető mindig a megfelelő időszakban érvényes kedvezmény.
