Az OMV a továbbiakban nem érdekelt a PKN Orlen megvételében – jelentette a Bloomberg egy az OMV szóvivőjével, Thomas Huemerrel folytatott telefonbeszélgetésre hivatkozva. Társaságunk organikusan növekszik és más akvizíciós céljai vannak – mondta el, hozzátéve, hogy a Molban birtokolt 9,1 százalékos részesedését nem tervezi eladni az osztrák olajvállalat.
Az OMV a román Petrom privatizációja iránt érdeklődik, egyike a lehetséges pályázóknak az egyelőre halasztódó ügylet megvalósulása esetén. Ugyanakkor oroszországi kitermelési lehetőségeket is keres, mivel egyharmadával növelni kívánja olaj- és gázkitermelését. A Mol számára ugyanakkor a PKN Orlen privatizációja kapcsán úgy tűnik, már nem versenytárs többé. A magyar olajvállalat eközben szándéknyilatkozatot írt alá a PKN-nel egy közelebbről meg nem határozott együttműködésről, aminek határideje április vége.
