BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OMV-nek nem kell a PKN

2004. március 8. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OMV a továbbiakban nem érdekelt a PKN Orlen megvételében – jelentette a Bloomberg egy az OMV szóvivőjével, Thomas Huemerrel folytatott telefonbeszélgetésre hivatkozva. Társaságunk organikusan növekszik és más akvizíciós céljai vannak – mondta el, hozzátéve, hogy a Molban birtokolt 9,1 százalékos részesedését nem tervezi eladni az osztrák olajvállalat.
Az OMV a román Petrom privatizációja iránt érdeklődik, egyike a lehetséges pályázóknak az egyelőre halasztódó ügylet megvalósulása esetén. Ugyanakkor oroszországi kitermelési lehetőségeket is keres, mivel egyharmadával növelni kívánja olaj- és gázkitermelését. A Mol számára ugyanakkor a PKN Orlen privatizációja kapcsán úgy tűnik, már nem versenytárs többé. A magyar olajvállalat eközben szándéknyilatkozatot írt alá a PKN-nel egy közelebbről meg nem határozott együttműködésről, aminek határideje április vége.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet