Március 12-től március 17-ig az OTP Jelzálogbank Rt. hosszú futamidejű jelzálogleveleire rendeznek majd jegyzést. A feltételekből kiderül, hogy várhatóan a bankcsoport jegyzi majd le az értékpapírokat. A pénzintézet rendszeresen meghirdet hasonló jegyzéseket, ahol az OTP Bank elsőbbséget élvez az elosztásnál, de ezek az utóbbi hónapokban elsősorban 3 hónap körüli futamidejű diszkont-jelzáloglevelek voltak, hosszú idő óta először szerepelnek többéves kötvények a tranzakcióban.
Az akció további érdekessége, hogy az egyik papír az eddigi leghosszabb futamidejű, 15 éves, 2019. március 18-án lejáró jelzáloglevél, OJB2019/I. jelzéssel. Ebből 25 milliárd forintra szól a jegyzési összeg, míg 20 milliárd lehet a OJB2012/I. nevű papír mennyisége. A kibocsátást feltehetőleg úgy szervezték meg, hogy az illeszkedjen a korábbi, három hónapos papírok lejáratához. A jegyzés után egy nappal, március 17-én jár le ugyanis az OJB2004/II., amely tavaly év végén gyakran szerepelt a hasonló, elvileg nyilvános, gyakorlatilag házon belüli jegyzések során. Következésképpen a csoport megkezdte a rövid futamidejű jelzáloglevelek lecserélését hosszabbakra.
Az OTP-nél jelenleg is, március 12-ig jegyezhető egyéves, a lakosságnak szóló jelzáloglevél évi 11,1 százalékos kamattal. A bankcsoporton kívüli intézményi befektetőknek februárban rendeztek sikeres aukciót.
