BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csehországban is bővít a BorsodChem

2004. március 7. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ostravai BorsodChem MCHZ idén mintegy 500 millió cseh koronát fordít az anilingyártás bővítésére – írta a Hospodárske Noviny cseh gazdasági napilap pénteki száma, amelyet a SITA szlovák hírügynökség idézett. „Szándékaink szerint az anilinból évi 1,5 millió tonnára tornásszuk fel a termelésünket, ami a teljes európai kapacitás több mint 10 százaléka” – idézte a lap Alexander Pálffyt, a cég vezérigazgatóját, aki hozzátette: „Csak azért vagyunk képesek a terveink megvalósítására, mert a magyar tulajdonos, a BorsodChem az egész nyereségünket beruházás formájában visszaforgatja.” A teljes beruházás, amelynek révén 2005-ben 30 százalékkal bővül az ostravai cég termelése, eléri az 1 milliárd cseh koronát. A cég tavaly egyébként eladta az anilingyártás licencét a japán Tosoh társaságnak.
Az anilin a BorsodChem által Kazincbarcikán gyártott MDI legfontosabb alapanyaga, s a társaság a folyamatban lévő MDI-kapacitás-bővítéséhez igazítja a cseh leányvállalat beruházásait is.
A BorsodChem 2003-ban Csehországban 3,065 milliárd koronás forgalmat könyvelt el, ami közel 300 millióval haladja meg a 2002-es 2,77 milliárdot. Az exportja a 2002-es 2,02 milliárd koronáról 2003-ban 2,43 milliárdra nőtt, adózás előtti nyeresége pedig a 2002-es 52 millió koronáról tavaly 254 millióra ugrott.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet