BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebb mint kétszáz részvény jut a Mol-jegyzőknek

Az ÁPV Rt. és a Raiffeisen előzetes számításai szerint csak a halasztott fizetéses jegyzőknek jut Mol-részvény, ám a jelentős túljegyzés miatt nekik is csak kevesebb, mint kétszáz darab. A részvény tegnap történetében először zárt 7000 forint felett.

2004. március 4. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ÁPV Rt. és a vezető szervező Raiffeisen Értékpapír Rt. tegnap este újabb részleteket közölt a hazai Mol-kibocsátás eredményeiről. A közlemény szerint a harmadik napon, március 3-án lezárt eladás során a felkínált 492 ezer részvényt jelentősen túljegyezték. A részvények mintegy 80 százalékát halasztott fizetéssel, 20 százalékát pedig a teljes ár megfizetésével igényelték. A jegyzések 8 százalékát interneten adták le. Bár korábbi, a mostanit többszörösen meghaladó méretű jegyzéseknél a forgalmazók nem ritkán egy nap elteltével már pontos végeredménnyel szolgáltak, most csak annyit lehet tudni, hogy az allokációs szabályok miatt várhatóan csak a halasztott fizetéses jegyzéseket elégítik ki, ezeket is csak részlegesen: vagyis a jegyzők kevesebb, mint kétszáz darabra számíthatnak.
A tegnapi áralakulás alapján mindenesetre örülhetnek azok, akik részvényhez jutottak a jegyzés során. A Mol papírja 1995. decemberi bevezetése óta először zárt 7000 forint felett. A részvény 1998. április 2-án ugyan 7360 forinton is forgott, ám záráskor már csak 6915 forintot ért. Másnap, április 3-án pedig az eddigi legmagasabb kurzuson, 6995 forinton zárt. Tegnap a papírra három nagy önkötés született (összesen mintegy 830 ezer részvény cserélt így gazdát), majd az árfolyam áttörte a 7000-es szintet, s 7070-es napi csúcs után 7030 forinton zárt. A napi emelkedés százalékban mérve ugyan nem volt olyan kiugró, a hétezres szint megtartása azonban pszichológiai jelentőséggel bírhat. A hatalmas – 13,5 milliárdos – forgalom és az a tény, hogy a nagy kötéseket a februári intézményi kibocsátáson állítólag sikertelenül induló ÁÉB hajtotta végre, csak fokozta az érdeklődést a részvény iránt. A 6500 forinton részletfizetéssel jegyzők mindenesetre eddig 500 forint árfolyamnyereséget értek el, amihez számításaink szerint közel 300 forint kamatbevétel járul a halasztott fizetés miatt.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet