BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább drágult a dollár

2004. március 3. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Átmenetileg a gyengülés jeleit mutatta a forint szerdán a bankközi devizapiacon. Az euró a délelőtti órákban 257,50 forint környékére, a kedd délutáni értékhez képest mintegy egy forinttal drágult. Innét azonban az árfolyama esni kezdett, és késő délutánra körülbelül az egy nappal korábbi szintre, 256,50 közelébe esett vissza. Napközben egyébként 255,70–255,80 forintnál érte el mélypontját a közös európai pénz ára. A dollár a nemzetközi színtérhez hasonlóan nálunk is erőteljesen drágult, délután 210,70 forinton állt, ami mintegy háromforintos emelkedés.
Az állampapírpiacon a két napja tartó vásárlói nyomás megállt, a másodpiaci referenciahozamok 1–8 bázisponttal (századszázalékponttal) emelkedtek, ezen belül inkább a hosszabb futamidőknél volt jellemző magasabb érték. Szerdán visszavásárlási aukciót rendeztek, azaz eladás helyett a kincstár vett vissza olyan államkötvényeket, amelyek közelgő lejárata nagy összegű egyszeri kiadást jelentene a költségvetésnek. A 2004/H jelű papírból csak 1,4 milliárdnyit ajánlottak fel a piaci szereplők, ezt teljes egészében el is fogadták, 12,81 százalékos átlaghozam mellett. A 2004/J-ből 19 milliárd forintnyit is visszaadtak volna a kibocsátónak, ebből végül bő 15 milliárdnyit vásároltak meg, 12,61 százalékos hozammal.
A bankközi forintpiacon stabilak voltak a kamatok, az overnight-üzletek napok óta 12,5 százalék közelében, a jegybanki alapkamat szintjén születnek. A hosszabb lejáratok kamata jobbára 12,5–12,6 százalékon áll, tegnap nem változott érdemben.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet