Az ÁPV Rt. a várakozásoknak megfelelően a minimális három nap elteltével lezárta a Mol részvényjegyzését. A privatizációs szervezet tegnap este hét után kiadott közleményéből ezen a tényen túl csak annyi derül ki, hogy az elszámolásról március 10-én adnak tájékoztatást. Ez azért is fontos, mert a kibocsátási tájékoztató alapján így kiszámolható, hogy az utolsó részvények jóváírására március 16-án kell, hogy sor kerüljön (három munkanappal később), ugyanúgy, ahogy a ki nem elégített jegyzésekből visszakerülő pénzek kerülhetnek a számlára (szerencsések a forgalmazók, hogy a háromnapos hétvégén még náluk lehet a pénz). A jegyzési eredményeket, amiből következtetni lehetne az egy jegyzésben megkapható részvények számára, az ÁPV egyelőre nem közölte, erre várhatóan a ma délután kerülhet sor.
A hiányos információk ellenére a NAPI Gazdaság jegyzőhelyeken szerzett tapasztalatai alapján nagyon valószínű, hogy a korai lezárás ellenére is csupán az allokációs elsőbbséget élvező, halasztott fizetéses jegyzőknek lehet esélyük igénylésük kielégítésére (becslésünk szerint a leadott jegyzések legalább 90 százaléka ilyen típusú). Ők csupán 200 részvényt jegyezhettek fejenként, amiből a 150 jegyzőhelyen 3 nap alatt összesen 2460 kell ahhoz, hogy a teljes mennyiség elkeljen. Mivel azonban a biztos siker reményében sokan ennél kisebb mennyiséget igényelhettek, lehetséges, hogy a halasztott jegyzések száma a 3000–3500-at is elérte.
