BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordszinten a külföldiek állománya

2004. március 2. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Napok óta folyamatosan emelkedik a külföldiek kezében levő állampapírok állománya, a múlt hét utolsó napjain, csütörtökön és pénteken 2345 és 2359 milliárd forinttal kétszer is újabb rekordot állított fel. A pénzpiacok egyébként nyugodtak voltak kedden, nagyobb változást a nyilvánosságra hozott, kedvező makroadatok sem hoztak. A forint kissé gyengült, az euró a hétfőn jellemző 256 forint után kedden délutánra 256,50 forint környékére erősödött a Bloomberg szerint. A dollár gyengén kezdett, majd két-három forinttal drágult, késő délutánra már 207,50-208 forint között járt.
Az állampapírpiacon folytatódott a hétfőn kezdődött keresletélénkülés. A másodpiaci referenciahozamok ezúttal 1–10 bázisponttal csökkentek, legnagyobb mértékben a hároméves mutató mérséklődött. A három hónapos diszkont kincstárjegyek aukcióján a 30 milliárd forintnyi felkínált papírra 72,5 milliárdnyi ajánlatot adtak be. Az átlagos hozamszint, évi 12,48 százalék viszont nem volt túl alacsony, 14 bázisponttal meghaladta a referenciahozam szintjét.
A bankközi forintpiacon az overnight kamat évi 12,50 százalék közelében maradt, ezúttal a hosszabb futamidők kamata sem változott. Az MNB kéthetes betétjébe majdnem ugyanannyi pénz áramlott be (150 milliárd forint), mint amennyi lejárt (157 milliárd forint), a piacon levő pénzmennyiség tehát kiegyensúlyozottnak tűnik.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet