A Gazprom érdekelt a Mol földgázüzletága egészének vagy egy részének megvásárlásában – jelentette ki kedden Alekszander Medvegyev, a Gazprom exportvállalatának, a Gazekszportnak a vezetője (Bloomberg). A menedzser hivatalosan is megerősítette azt a már februárban nyilvánosságot kapott feltételezést, miszerint az orosz gázóriás valóban vevőként kíván fellépni a Mol gázüzletágának esetleges eladásakor és várja az üzlet konkrét feltételeit.
A gázüzletág, illetve annak részeinek eladása egyelőre várat magára, a Mol csupán az ajánlatok bekéréséig jutott el egyelőre. A nyilatkozatokból ezek után persze nem egyértelmű, hogy mi is történik valójában, hiszen nem derül ki sem az, hogy a Gazprom adott-e be ajánlatot, sem pedig az, hogy a Mol felkérte-e ajánlattételre. A világ legnagyobb földgáztermelőjének érdeklődését mindenesetre valószínűleg számításba kell vennie majd a Molnak.
