BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Külföldön gyűjtenek tőkét a jelzálogbankok

2004. március 1. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az FHB (Földhitel- és Jelzálogbank Rt.) bejelentette, hogy hétfőn 19,706 milliárd forint értékben zárt körben hozott forgalomba jelzálogleveleket, Luxemburgban bejegyzett kibocsátási programjának keretében. A pénzintézet az utóbbi hónapokban elsősorban külföldön, illetve itthon, de zárt körben gyűjtött forrásokat. Több hónapos szünet után februárban ugyan rendezett egy nyilvános kibocsátást is, ennek során azonban az egyik többéves papír kibocsátását eredménytelennek nyilvánította. Egy új, egyéves jelzáloglevél-sorozatból viszont eladott egy viszonylag kisebb, 5 milliárd forintos csomagot.
Az OTP Jelzálogbank Rt. is bejelentette, hogy az OJB 2004/III jelzáloglevél 6 milliárd forintos forgalomba hozatala február 27-én lezárult. A kibocsátás feltételeiből ítélve ezt a csomagot is az OTP Bank jegyezhette le, ugyanakkor a bankcsoportnál tegnap indult a második lakossági jelzáloglevél-sorozat jegyzése.
A HVB Jelzálogbank Rt. szintén tegnap 2004/B néven fix kamatozású jelzáloglevelet adott el 4,5 milliárd forint értékben, zárt körben.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet