Magas forgalom mellett enyhén tovább emelkedett a BUX a hét utolsó kereskedési napján, miközben a vezető részvények vegyesen teljesítettek. Az OTP újabb csúcsra ért, a Richter és a Matáv gyengült, a Mol pedig a nap végén jelentősen emelkedett. Az index nyitás után 10 200 pontig esett, majd végig hektikusan ingadozott, ám a nap nagy részében a csütörtöki záróérték fölött tartózkodott. A BUX záráskor 10 242 ponton állt, ami 13 pontos emelkedést jelent.
Az OTP óriási, hatmilliárdos forgalom mellett folytatta menetelését. A napi maximum 3435 forint volt, innen azonban 3400 forint alá csúszott az árfolyam, a 3390 forintos záróár mindenesetre így is újabb csúcsot jelent. A szokottnál is hektikusabb volt a Richter piaca. A részvény nyitás után 24 200 forintig erősödött, majd esni kezdett, és 23 420 forinton érte el mélypontját. Innen újra fölfelé lendült a hinta, a 24 ezres szint elérése után azonban ismét esés jött 23 500-ig. Kevésbé volt hektikus az Egis kereskedése: a részvényhez délelőtt – a szelvényvágásnak betudhatóan – még 10 350 forinton is hozzá lehetett jutni, a záróár viszont már 10 600 forint lett.
Nagy csata bontakozott ki a Matáv piacán. Az árfolyam időnként megállíthatatlannak látszott – a napi maximum 826 forint volt –, a nap végére azonban megsokasodtak az eladók, s így 5 forintos csökkenéssel, 810 forinton zárt a papír. A Mol viszont a kereskedés első felében tétlenkedett, majd délután erőre kapott, és a zárás előtti percekben 6800 forinton is vásárolták. Ez több mint kétszázalékos emelkedést jelent.
A második vonalban a Rába nap végi visszaesése érdemel említést, és kissé csökkent a Fotex árfolyama is.
