BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Indulnak az új ING-alapok

2004. február 29. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Március 10-től 12-ig lesz az ING Indexkövető Részvény Alap és az ING Kötvény Alap háromnapos jegyzési időszaka. Mindkét alap minimális tőkéje 200 millió forint, egy befektetőnek legalább 500 ezer forintért kell jegyeznie, ám az indulótőkét – más nyílt végű alapokhoz hasonlóan – nagy valószínűséggel a pénzügyi csoport tagjai adják majd össze. A folyamatos forgalmazás kezdete a jegyzés után néhány nappal valószínű. Az indexkövető alap célja a BUX-kosár minél jobb leképezése, ezzel egyelőre egyedülálló lesz a hazai nyilvános nyílt végű alapok piacán (NAPI Gazdaság, 2004. február 5., 11. oldal). A kötvényalap nem feltétlenül követ majd indexet, referenciahozama a MAX Composite összetett állampapírindex lesz.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet