Csökkent a befolyása a Molban a Slovintegra és a Slovbena szlovák társaságoknak. A két cég együttesen már csak 9,45 százalékos befolyással bír a cégben figyelembe véve, hogy az olajtársaság saját részvényei nem szavazhatnak. Az teljes alaptőkére vetítve a két szlovák társaság összesen 9,08 százalékos részesedéssel rendelkezik.
A bejelentés igazolta azt a korábbi feltételezést, hogy a Slovnaft volt tulajdonosainak nem szándéka mindenáron ragaszkodni 10 százalékos részesedésükhöz a Molban. A két szlovák társaság korábban is birtokolt tőzsdére bevezetett A sorozatú részvényeket és decemberben – amikor a Mol saját A sorozatú részvényeiből cserélt el közel 1,2 millió darabot a szlovák társaságok C sorozatú részvényeinek ugyanakkora szavazati joggal bíró csomagjáért – újabb egy százalékot meghaladó részvénycsomaghoz jutott.
A szlovák társaságok vélhetően csupán a sikeres privatizációra vártak, hogy utána váljanak meg valamivel kevesebb, mint egyszázaléknyi részvényüktől. A piaci szereplők számára a továbbiakban nyilvánvalóan az lehet lényeges, hogy az időközben teljes egészében A sorozatúvá váló részvényeiket milyen ütemben értékesítik majd. Erről csupán azt lehet tudni, hogy a további eladásokat értékesítési korlátozás terheli, ennek pontos részleteit azonban a Mol nem hozta nyilvánosságra.
