Az OTP száguldásának köszönhetően 1,9 százalékos indexemelkedéssel zárult a kereskedés a BÉT részvénypiacán. A BUX végig a pozitív tartományban mozgott, s már délelőtt átlépte a 10 200 pontos határt, majd 10 265 ponton érte el maximumát. A 10 229 pontos zárással az index átlépte a tavaly decemberben elért tízezer feletti értékekét – utoljára 2000. március 27-én járt ilyen magasan. A forgalom meghaladta a 11 milliárd forintot, ennek több mint felét az OTP-kötések adták.
A nap sztárja kétségkívül a bankpapír volt, amely a 3230 forintos nyitás után szinte megingás nélkül erősödött és könnyedén vitte át a 3300-as határt is. Az eladók 3350 forintnál sokasodtak meg, de az erős vételi oldalnak ez sem jelentett gondot, s a papír végül napi maximuma közelében, 3370 forinton zárt.
Ugyancsak a szokottnál nagyobb érdeklődés jellemezte a Richter kereskedését. A gyógyszergyár papírja sokáig 24 400 forinton is forgott, de végül egy százalék alatti nyereséggel, 24 ezer forinton zárt. Az Egis tegnap forgott utoljára a 120 forintos osztalékszelvénnyel, az általános hangulat mellett ez is szerepet játszhatott abban, hogy a részvény egy százalékkal, 10 660 forintra erősödött. Magához tért a Matáv is, a távközlési papír ismét 815 forintot ért, míg a Mol szolidabb emelkedést produkálva 6650 forinton zárt.
Újra erőre kapott a Fotex, a részvény százmillió forintot meghaladó forgalom mellett több mint három százalékkal drágult. Jó napjuk volt a Zalakerámia részvényeseinek is, a csempegyártó részvénye 2,5 százalékkal drágult. Erősödött és újra 4900 forinton zárt az FHB, az Antenna szárnyalása viszont nem volt tartós: a 2435-ös napi csúcs után 2350 forintra esett az árfolyama.
