Januárban újabb 40 milliárd forinttal, 307 milliárd forintra csökkent az OTP Optimában, az ország legnagyobb, fénykorában 500 milliárd forinthoz közelítő alapjában lévő tőke – derül ki az alap havi jelentéséből. (Azóta az egész alappiachoz hasonlóan folytatódott a tőkekiáramlás, az Optima alig több mint 270 milliárd forintnál jár.) Amint a jelentésből kiderül, az alap a kilépő befektetőket elsősorban kincstárjegyek értékesítéséből fizette ki (ezek állománya csaknem 48 milliárd forinttal csökkent), másrészt majdnem nullára csökkent a rövid lejáratú bankbetétek állománya. Az államkötvények értéke ugyanakkor közel 10 milliárd forinttal emelkedett. Tőkéjének közel 20 százalékát, 54 milliárd forintot az alap változatlanul jelzáloglevelekben tartotta, ezzel valószínűleg a piac egyik legnagyobb szereplője volt. (Korábban, még decemberben jelentős mennyiségű jelzáloglevelet is értékesített.)
