BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kincstárjegyeket adott el az Optima

2004. február 26. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Januárban újabb 40 milliárd forinttal, 307 milliárd forintra csökkent az OTP Optimában, az ország legnagyobb, fénykorában 500 milliárd forinthoz közelítő alapjában lévő tőke – derül ki az alap havi jelentéséből. (Azóta az egész alappiachoz hasonlóan folytatódott a tőkekiáramlás, az Optima alig több mint 270 milliárd forintnál jár.) Amint a jelentésből kiderül, az alap a kilépő befektetőket elsősorban kincstárjegyek értékesítéséből fizette ki (ezek állománya csaknem 48 milliárd forinttal csökkent), másrészt majdnem nullára csökkent a rövid lejáratú bankbetétek állománya. Az államkötvények értéke ugyanakkor közel 10 milliárd forinttal emelkedett. Tőkéjének közel 20 százalékát, 54 milliárd forintot az alap változatlanul jelzáloglevelekben tartotta, ezzel valószínűleg a piac egyik legnagyobb szereplője volt. (Korábban, még decemberben jelentős mennyiségű jelzáloglevelet is értékesített.)

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet